Intervju med Christopher Berg
1. Hva er din bakgrunn?
Jeg er utdannet sivilingeniør fra Industriell økonomi og teknologiledelse ved NTNU. Min masteroppgave omhandlet Industri 4.0, som er beslektet med forskningen jeg nå utfører som PhD-stipendiat ved NTNU og i Lean Digital. Tidligere erfaringer inkluderer blant annet et fagbrev og et 2-årig tverrfaglig traineeprogram.
2. Hva er din rolle Lean Digital?
Jeg har et PhD-stipendiat tilknyttet WP2, hvor jeg forsker på bruken av multiple organisasjonskonsepter, som eksempelvis Lean. Dette er en 3-årig stilling, fra høsten 2020 til høsten 2023.
3. Hva er dere jobber med akkurat nå?
Vi jobber nå med det som vil bli den første artikkelen i min avhandling. Det er en empirisk studie, hvor vi prøver å få innsikt i hvordan multiple organisasjonskonsepter brukes og forstås av ulike aktører i organisasjoner.
4. Hva er dere jobber mot, hva er neste milepæl?
Neste milepæl er å fullføre utkastet til den første artikkelen, slik at denne kan sendes inn til en passende journal. Det endelige målet er en akseptert avhandling, bestående av 3-4 artikler, som gir et godt bidrag til prosjektet Lean Digital, dets medlemmer og den akademiske litteraturen på organisasjonskonsepter.
Arbeidspakkeledere
-
Heidi Carin Dreyer Professor
+4798291146 heidi.c.dreyer@ntnu.no Institutt for industriell økonomi og teknologiledelse -
Elsebeth Holmen Instituttleder
73590464 +4795484485 elsebeth.holmen@ntnu.no Institutt for industriell økonomi og teknologiledelse -
Jonas Alexander Ingvaldsen Professor
73590821 +4792880991 jonas.a.ingvaldsen@ntnu.no Institutt for industriell økonomi og teknologiledelse -
Ann Charlott Pedersen Professor
73593503 +4790166904 ann.pedersen@ntnu.no Institutt for industriell økonomi og teknologiledelse -
Peter Schütz Førsteamanuensis
73593585 peter.schuetz@ntnu.no Institutt for industriell økonomi og teknologiledelse