Emne - Nordisk litteraturhistorie - for utvekslingsstudenter - NORX1108
Nordisk litteraturhistorie - for utvekslingsstudenter
Velg studieårOm
Om emnet
Faglig innhold
Samme som i NORD1108. Som generell regel stilles det ikke krav om å beherske både bokmål og nynorsk med NORX-kode. Det stilles heller ikke like høye krav til korrekt språkbruk som i ordinære nordiskemner (med NORD-kode). NORX-emner kan derfor ikke brukes i en norsk universitetsgrad, eller kvalifisere for opptak til lærerutdanning.
Læringsutbytte
Samme som NORD1108.
Læringsformer og aktiviteter
Undervisningsform: Forelesninger og gruppeundervisning. Studentene følger undervisningen i NORD1108. Undervisningen foregår på norsk.
Obligatorisk aktivitet: 2 godkjente oppgaver av skriftlig karakter. Godkjent obligatorisk aktivitet er gyldig i to semester (semesteret godkjenningen gis og påfølgende semester).
Nærmere informasjon om emnet vil bli oppgitt på Blackboard ved semesterstart.
Obligatoriske aktiviteter
- To godkjente oppgaver av skriftlig karakter
Mer om vurdering
Vurderingsordning: Skriftlig eksamen, 4 timer.
Anbefalte forkunnskaper
Studenten må beherske norsk (skriftlig og muntlig) godt nok til å lese norsk pensumlitteratur og følge undervisning på norsk. Studenten bør ha norsk eller nordisk som studiefag ved sitt hjemlige universitet.
Forkunnskapskrav
Emnet er kun for utvekslingsstudenter.
Kursmateriell
Samme som NORD1108. En pensumliste for emnet vil være tilgjengelig ved semesterstart.
Studiepoengreduksjon
Emnekode | Reduksjon | Fra |
---|---|---|
NORX1007 | 7,5 sp | Høst 2008 |
NORD1108 | 7,5 sp | Høst 2010 |
Fagområder
- Nordisk litteratur
- Nordisk